Události

Rychlý kontakt
Rychlý kontakt
na Vašeho specialistu
na ČOV a ÚV
+420 381 203 211
+420 737 240 800
Obchodní kanceláře
Aktuality

Projekt Helags Fjäll Station společnosti ENVI-PUR

30.10.2017

V lednu roku 2017 švédská turistická asociace (Svenska Turistföreningen) oznámila požadavek na prezentaci nabídek pro realizaci nové čistírny odpadních vod v Helags Fjäll Station v obci Bergs.

Díky vzájemné spolupráci společností ENVI-PUR a 4evergreen byl vytvořen projekt, který byl vyvinut přesně pro přísné požadavky švédské vlády na vyčištěnou vodu a ohledem k životnímu prostředí na absolutně křišťálovou pitnou vodou z nedalekého pramene.

V září roku 2017 společnost ENVI-PUR ve spolupráci se společností 4evergreen realizovala montáž čistírny odpadních vod pro horskou stanici v obci Bergs na severozápadě v Härjedalen. Horská stanice Helags je umístěna  blízko nejvyššího vrcholu hory ve výšce 1797 m.n.m a tím dělá nejseverněji umístěnou čistírnu odpadních vod společnosti ENVI-PUR.

Stávající čistírna odpadních vod byla zastaralá a v již nebyla schopná splňovat podmínky kvality vyčištěné vody, která již nemohla konkurovat moderním technologiím s tím spojeným monitoringem a provozem čistírny na dálku, která minimalizuje náklady na údržbu. Byla tímto navržena čistírna splňující nadstandartní parametry vyčištěné vody v souladu se švédskou legislativou.Čistírna vybavená UV lampami, terciárním filtrem, technologií na srážení fosforu a měřením průtoků a  také moderním systémem SCADA "Supervisory Control And Data Acquisition". Následovala samozřejmě i otázka, jak vyřešit zpracování kalu v čistírně a jeho odvoz? I tuto otázku naše společnost vyřešila instalací zařízení na zpracování kalu OZK, které daný kal vysuší  a s následnou sušinou se poté lépe pracuje.. Vzhledem k tomu, že ještě nedávno byl kal odvážen helikoptérou do nedaleké obce Ljungdalen o max objemech 1m3/ jeden převoz a nákladnou sumou za transport kalu helikoptérou jsme ušetřili obci desetitisíce euro ročně otázkou zpracování kalového hospodářství.

Tímto bych chtěl poděkovat za realizaci projektu celému týmu ENVI-PUR a také našemu obchodnímu partnerovi 4evergreen.

Svět, lidé a voda- respektujme přírodu, dodávejme nejlepší technologie. Učme se od našich skandinávských kolegů a jejich vztahu k životnímu prostředí a zamysleme se nad  striktnějšíma podmínkama pro vyčištěnou vodu i v naší zemi!

Lukáš Moniak