Události

Rychlý kontakt
Rychlý kontakt
na Vašeho specialistu
na ČOV a ÚV
+420 381 203 211
+420 737 240 800
Obchodní kanceláře
Články

Využívejte dešťovou vodu chytře. Na zahradě i v domě

12.11.2014

Dešťová voda je skvělým zdrojem vody – je zdarma a jednoduše se získává. Používá se především na zavlažování zahrady. Výjimkou v poslední době nebývá ani její použití v domě. Barel u svodu okapu a konev už dlouho není jediná technika, která se na zpracování dešťové vody používá. Podívejte se níže, jak chytře naložit s dešťovou vodou.

Čerpací jímka nebo nádrž na dešťovou vodu: Základ efektivního využití dešťové vody

Základem využití dešťové vody je jímka nebo nádrž na odpadní voduČerpací jímka je ideální zařízení na jímání dešťových vod a pro případy, kdy z důvodů přepadu není možné odtok vody napojit na kanalizaci či jiný rozvod vody.

Pro tyto případy nabízíme naše malé čerpací jímky s kapacitou až 1 260 litrů. Tyto jímky jsou určené k zapuštění do země. V jímce umístěné v zemi je voda chráněna před nepříznivými vlivy jako vysoká teplota nebo přímé sluneční záření.

Nádrže na odpadní vodu jsou ideálním řešením pro využívání dešťové vody ze střech 50 až 100 m2 v zahradě.

Dešťová voda v domě: Nejen ke splachování

V domě je dešťová voda vhodná především ke splachování na WC. Na další, citlivější, využití v domě je vhodné dešťovou vodu desinfikovat. Pro tyto případy vám můžeme doporučit naši precizní UV desinfekci. Dešťová voda se obecně používá k tomu, na co není potřeba pitná voda – k činnostem, kdy voda nepřijde do přímého kontaktu s člověkem. Pamatujte na to při jejím použití nejen v domě.

Dešťová voda na zahradě: Zautomatizuje zavlažování i zalévání

Zavlažování zahrady je tradičním způsobem využití dešťové vody. Déšť je sám o sobě přirozeným zdrojem vláhy, ovšem nepředvídatelným a nespolehlivým. Když vodu shromažďujete, máte jí vždy dost. Zavlažování lze jednoduše vyřešit tak, aby vás to nestálo moc práce.

Chcete-li využít vodu na zalévání trávníků, napojte jímku s dešťovou vodou na automatický zavlažovací systém. Váš trávník bude důsledně a pravidelně zavlažován. Vás to kromě jednoduchého nastavení nebude stát žádnou práci.

Další možností, jak si usnadnit zavlažování zahrady je k čerpací jímce připojit hadici. Zalévání zahrady hadicí je méně pracné než konví, ale náročnější než používání samozavlažovacího systému. Hadice napojená na dešťovou vodu se vám také bude hodit při umývání auta, kola nebo dalších předmětů.

Nemáte-li jiný zdroj užitkové vody, každá kapka dešťové vody, která z vaší střechy odteče rovnou do kanalizace, vás stojí peníze. I kdyby se váš systém využití dešťové vody skládal pouze z barelu pod okapem a konve, děláte dobře.

Chcete-li se dozvědět více o efektivním využití vody, přečtěte si článek Ušetřete na vodném a stočném s domácí ČOV.