Události

Rychlý kontakt
Rychlý kontakt
na Vašeho specialistu
na ČOV a ÚV
+420 381 203 211
+420 737 240 800
Obchodní kanceláře
Články

Proč si pořídit nádrž na dešťovou vodu, jak vybrat tu správnou

29.8.2018

Využití dešťové vody je každoročně otevírané téma díky klimatickým podmínkám, jak v České republice, tak i po celé Evropě. Období sucha nás provází ve stále větší míře a téma voda je hodně diskutovatelným tématem v mediích, na ministerstvech a u občanů ČR. První krok, který stát podnikl je, že uvolnil 240 mil. Kč ve II. Výzvě č. 12/2017 dotačního program „Dešťovka“.  Tento program běží od 7. září 2017 a ještě zbývá vyčerpat přibližně 50 mil. Kč. Už s jistotou můžeme říct, že druhou výzvou tento program končit nebude, proto očekáváme vyhlášení III. Výzvy s větší alokací.

Všechny informace o programu „Dešťovka“ naleznete zde.

Proč si nechat protékat dešťovou vodu mezi prsty? Je to voda, která se dá lehce zachytit a využít jak pro zalévání zahrady, tak i pro splachování WC, praní prádla apod. Většina z nás má u rodinného domku, chaty umístěný sud, do kterého má svedené okapy ze střech a využívá vodu efektně, když jsou období sucha. Sud dokáže pojmout pár stovek litrů, které stačí na krátké období. V současné době se na českém trhu objevují podzemní nádrže na dešťovou vodu. Podzemní nádrž na dešťovou vodu má velké výhody.  Nádrž je umístěna pod zemí, na pozemku se Vám objeví pouze poklop o průměru 600mm. Dešťové nádrže nabízí velkou škálu objemů od 2.200 l až po 50.000 l.

Jsou dva typy těchto nádrží:

 • Ručně svařovaná nádrž na dešťovou vodu
  • Menší pořizovací náklady
  • Musí se obetonovat
 • Monolitická nádrž na dešťovou vodu (Rotomouldingové)
  • Větší pořizovací náklady
  • Nádrž je samonosná a nemusí se obetonovat
  • Záruka 5 let a životnost nádrže je až 60 let

Firma ENVI-PUR má ve své nabídce variantu Rotomouldingové monolitické nádrže. Kompletní výčet informací o nádržích na dešťovou vodu včetně parametrů naleznete zde.